E Quajnë Më E Bukura E Estradës, Por Ja Si Reagon Mihrije Braha

Naim Abazi dhe Mihrije Braha, ishin të ftuarit e parë të emisionit më të ri, ‘Ministria e Shyhretit’. Mihrija Braha edhe në këtë intervistë është shfaqur me elegancë, si dhe  ka arritur të ruajë pamjen e saj të freskët. E quajtur si femra më e bukur e estradës kosovare, ajo ka treguar se si ndihet rreth […]

Continue Reading

Elita Del Për Një Gjiro, Kaq Shumë E Ka Zbukuruar Shtatzënia

Elita Rudi është prezantuesja shqiptare që mori vëmendjen e publikut që me paraqitjen e saj të parë si prezantuese. Por më shumë se kjo, lidhja e saj me reperin, Gjiko, bëri bujë të madhe dhe u komentua përherë në media, shkruan ORAinfo. Ajo dhe Gjiko, para disa muajsh edhe kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë […]

Continue Reading

Ja Sa Persona Tentuan Ta Sulmojnë Në Skenë Ledri Vulën Në Prishtinë

Festa e 28 nëntorit u festua me mbrëmje të ndryshme muzikore. Edhe kryeqyteti kishte organizime të shumta, shkruan arbresh.info. Një ndër to ishte një diskotekë në Prishtinë që Ledri ishte pjesë e saj në mesnatën e datës 29 nëntor. Burimet e portalit arbresh.info bëjnë të ditur që pëarfërisht 5 persona janë futur në Club dhe […]

Continue Reading

Jam Laura 24 Vjecare, Kërkoje Djalë Për Lidhje Serioze.. Ja Kontakti Im Më Shkruani Vetem Djem Serioz..

Kerkes nga Laura:  jam Laura 24 vjecare jetoj ne Vien te Austris (nuk tregova ne fillim se jetoj ne Austri per te pare se me te vertet je djale serioz, ) kerkoj nje djale serioz qe te bashkejetoje me te ta provoj edhe ne shtrat dhe pastajn te martohemi.. Numrin tim mund ta marresh duke […]

Continue Reading

Bleona Poshtëron Keq Shqiptaret: “Po Pse Nuk Del Një Shqiptar Qe Te Më Kënaq Sikur Vann Dammi Në” (Video)

Këngëtarja Bleona Qereti ka pranuar për herë të parë se ka bërë maredhenie me aktorin e njohur Zhan Klod Van Dam. Bleona i ka bërë publike në studion e Arjan Çanit. Gjatë kohës kur Bleona fliste për lidhjen me aktorin Van Dam, në ekran u shfaqën disa pamje. Ajo bën edhe një deklarate tjetër, ku thotë se […]

Continue Reading

Duda Balje Çmend Publikun Në Studion E Top Channel Në Tiranë Ja Cfare Bene(Video)

Deputetja e Parlamentit të Kosovës Duda Balje për ditën e Flamurit ka qenë e ftuar në emisionin “Ftesë” në Top Channel. Duda Balje ka folur për karrierën e saj si politikane, si edhe për faktin që shpeshherë vihet në pah nga mediat, kolegët apo qytetarët aspekti i pamjes së jashtme.Duda kishte sjell edhe një torte […]

Continue Reading

Pasi E Puthi Roza Latin, Fero Iu “Gjuhet” Live Prezantueses Kosovare

Reperi i njohur nga Gjilani Fero, kishte bërë bujë së fundmi kur në emisionin “Why Not” ishte puthur me prezantuesen nga Shqipëria, Roza Lati. Fero i cili ka shpërthyer me këngët e tij duket se e ka në ADN, t`i ngacmoi prezantueset shqiptare, shkruan Albanien Show Interpretuesi i hitit “Mamacita” ka qenë i ftuar tek […]

Continue Reading

Kush Do Të Thoshte Që Një Serb Do Të Puthte Flamurin Shqiptar, Shihni Videon Dhe Binduni!

Bëhet fjalë për Miroljub Petrovic, i cili përmes një video-je, ka uruar festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, pasi sipas tij, flamuri shqiptar është flamur i heroit të madh, Skënderbeut, të cilin ai e quan serb. Profesori serb thotë më tej se Skenderbeu është stërgjyshi i tij. “Në vendet serbe, […]

Continue Reading

Mënyra Perfekte e Përgatitjes së Tavës se Kosit

E shijshme, e lehtë, ajo mbush gjithë shtëpinë me aromë të mrekullueshme, përballë shijes së saj dorëzohesh lehtësisht Është e famshme ndër shekuj Tava e Elbasanit me Kos e Mish Qengji. Nëse ka një recetë gatimi që është tipike e kuzhinës sonë autoktone e që është gatim i përgatitur vetëm nga amvisat shqiptare, ajo është […]

Continue Reading